Wiosenna metamorfoza kuchni

Metamorfozę rozpoczęto od niebieskiej ściany – położono na niej strukturę dekoracyjną imitującą beton (informacje na temat tego, jak się zabrać do wykonania takiej struktury oraz jakich materiałów w tym celu należy użyć znaleźć można tutaj i tutaj).

To właśnie ta ściana nadaje kuchni charakteru, a co najważniejsze – jest odporna na zmywanie z użyciem detergentów, co z pewnością ma ogromne znaczenie podczas użytkowania kuchni.

Wiosenna metamorfoza kuchni 2

Kolejnym etapem było przemalowanie ścian i sufitu oraz czerwonej cegły na biało. Wiele osób obawia się tego, że nie uda się pokryć cegły białą farbą, a tymczasem wystarczyły zaledwie dwie warstwy farby!

Wiosenna metamorfoza kuchni 3

Ostatnim etapem metamorfozy było przemalowanie szafek kuchennychgórne szafki przemalowane zostały na biało, aby w towarzystwie białych ścian i białej cegły sprawiały, że niewielka kuchnia stanie się nieco bardziej przestrzenna. W przypadku dolnych szafek zdecydowano się na kolor niebieski, aby wprowadzić choć odrobinę barwy do monochromatycznej kuchni.

Ogromnym minusem niewielkiej kuchni jest to, że pozostawiając na blacie kuchennym zaledwie kilka przedmiotów, od razu tworzy się chaos. Warto jak najwięcej sprzętów i innych przedmiotów schować w szafkach, a na blatach pozostawić zaledwie kilka rzeczy. Dzięki temu kuchnia stanie się przestrzenna.

W efekcie końcowym, po szybkiej i niskobudżetowej metamorfozie, kuchnia zyskała swój indywidualny klimat.

Wiosenna metamorfoza kuchni 10

18 komentarzy
  1. Świetna kuchnia. ^^ Niebieski kolor naprawdę dodaje charakteru. Już nie mogę się doczekać kolejnego postu. Z chęcią się dowiem co użyłaś do przemalowania szafek.

  2. Jestem pełna podziwu, ze tak niewiele potrzebę do tak dużych zmian ! Świetny wpis, kuchnia przepiękna ! Czekam na kolejne posty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej inspiracji