Rozwiązania, które odmienią każdy ogród

Póki co, wiosnę widać tylko spoglądając w kalendarz. Pogoda wcale nie jest wiosenna – wydaje się, jakby właśnie rozpoczęła się jesień i z każdym dniem miało być coraz chłodniej. Przyroda jednak zdaje się zauważać powiew wiosny, co okazuje ilością kwitnących roślin. Świat wreszcie staje się kolorowy, a okoliczne ogrody zapełniają się kwiatami.

Ogrody, w których kwiaty zostały posadzone w przemyślany sposób tworzą piękną kompozycję. Co jednak z osobami, które nie przepadają za kwiatami w ogrodzie lub nie mają do nich ręki i zdecydowanie preferują inne formy spędzania czasu niż pielęgnacja roślin? Czy kwiaty w ogrodzie są konieczne, aby stworzyć jego perfekcyjną aranżację? Rozwiązań, które odmienią każdy ogród jest wiele, a poniższe stanowią zaledwie zalążek inspiracji.

1. Meble ogrodowe

To dzięki nim możliwy jest komfortowy wypoczynek. Wiele osób wyobrażając sobie swój ogród wie, że na pewno muszą znaleźć się w nim estetyczne i wygodne meble. Stylowe altanki są świetnym miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Meble ogrodowe

2. Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie ogrodu jest jednym z najważniejszych jego elementów. To ono kreuje przestrzeń i podkreśla styl, w jakim zaprojektowana została elewacja. Poza tym pozwala na korzystanie z ogrodu nawet późnym wieczorem.

Oświetlenie zewnętrzne

3. Grill

Oprócz tego, że grill spełnia konkretną funkcję użytkową, może pełnić również funkcję dekoracyjną. Warto dobrać model grilla w taki sposób, aby pasował do pozostałych elementów wystroju ogrodu.

Grill

4. Otwarta kuchnia

Chociaż w naszym klimacie taka kuchnia nie byłaby zbyt często wykorzystywana, kuchnia otwarta na ogród zdecydowanie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które często organizują spotkania w plenerze.

Otwarta kuchnia
 
5. Zraszacz obrotowy

Totalny “must have” – skoro w ogrodzie jedyną rośliną ma być trawnik to niech chociaż on dobrze się prezentuje. 🙂

Zraszacz obrotowy

6. Basen i trampolina

Dla osób uwielbiających aktywny wypoczynek ogromna trampolina w ogrodzie byłaby świetnym rozwiązaniem. Co do basenu, warto przemyśleć jego zadaszenie lub  zdecydować się na basen wewnętrzny, aby móc korzystać z niego przez cały rok. Oczywiście koniecznie w towarzystwie sauny!

Basen i widok na silownie

Bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie ogrodu? Lubicie kwiaty czy raczej poszukujecie innych rozwiązań na stylową i jednocześnie komfortową aranżację ogrodu?

10 komentarzy
  1. W naszym klimacie to chyba tylko łąka z miejscem na ognisko i staw kąpielowy. Trawa rośnie jak szalona i co tydzień trzeba kosić, kwiaty niszczą różne choróbska, mszyce i inne gadostwa, w basenie zamiast wody, to rosół z owadów.

  2. Kurczę też zniechęcam się jak coś uschnie, albo zje kolejne kwiatki jakiś tajemniczy owad. Ale jak inne rośnie, kwitnie i ma się dobrze to może skusić do kolejnych prób, bo skoro raz wyszło to może się uda znów! 🙂

  3. O widzisz, a ja właśnie nie wyobrażam sobie, aby w moim ogrodzie zabrakło kwiatów. Może nie potrzebuję ich aż w tylu różnych rodzajach jak w kwiaciarni, ale róże, tulipany i jakiś kwitnący krzak to zdecydowanie coś co być musi. 😉

    Jasne – nie może być ogóle bez fajnych mebli i czy miejsca na spędżnia czasu, ale jednak kwiaty, rośliny ogólnie to jest podstawa (jak dla mnie) do stworzenia idealnego ogrodu 🙂

  4. Jolu, ja również nie należę do osób, których powołaniem jest uprawa kwiatów, więc w naszym ogrodzie będzie pod tym względem minimalistycznie 😉 Ograniczę się do kilku gatunków, które nie odejdą w zaświaty pod moją opieką 😉 Głównie stawiam na dużą powierzchnię trawnika, trochę drzew, krzewy i hortensje, które są przecudowne i są moim MUST HAVE, więc postaram się o nie zadbać jak należy:) Co do tarasu, mam w planach właśnie wygodne, miękkie kanapy i huśtawkę. Oświetlenie też postaram się też zaplanować tak, aby przyjemnie spędzać czas wieczorem. Myślałam o takich wiszących lampach w formie lampionów.
    A przy okazji, gdybyś znała sklep lub producenta fajnych mebli ogrodowych, to będę Ci wdzięczna za namiar. Ktoś z mojej rodziny szuka takich kanap z miękkimi poduchami. Cena nie musi być niska. Ważne, żeby były superwygodne i z drewnianym stelażem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji