Naturalne drewno na balkonie – Gumitaras

Remont i urządzanie powierzchni takich jak balkony czy tarasy zazwyczaj planuje się jako ostatni etap remontu. Jeszcze do niedawna standardową opcją podłogi balkonowej były płytki. Aktualnie coraz większą popularnością cieszy się drewno. Czy słusznie?
Wylewka na balkonie

Szukając drewnianej podłogi na balkon, strzałem w dziesiątkę okazała się podłoga, którą można zamontować, zdemontować i zamontować ponownie!

Dlaczego Gumitaras?

Estetyka
Niewątpliwie jest jedną z najważniejszych kwestii na etapie wyboru podłogi. Od zawsze podobały mi się drewniane tarasy i balkony więc wybór był jednoznaczny.
Łatwy montaż
Osoby cierpiące na chroniczny brak czasu doceniają rozwiązania, które są szybkie i łatwe do samodzielnego wykonania (bez potrzeby umawiania terminu z fachowcami i generowania dodatkowych kosztów, jakimi są ich usługi – np. w przypadku płytek sam materiał nie kosztuje zbyt wiele, jednak usługa ich położenia znacznie zwiększa koszty wykonania podłogi na balkonie).
Deski Gumitaras
Możliwość demontażu
W wyjątkowych sytuacjach, możliwość demontażu podłogi na balkonie jest bardzo istotna – np. gdy wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz w nie inwestować, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z komfortowego użytkowania wynajmowanej przestrzeni lub jeśli planujesz prace remontowe takie jak wykonanie elewacji, jednak do czasu ich ukończenia chcesz korzystać z balkonu lub tarasu.
Łatwa pielęgnacja
Wiadomo, że o drewno na balkonie należy dbać, jednak większość osób nie wyobraża sobie poświęcać na to zbyt wielu godzin w skali miesiąca… W przypadku zadaszonych balkonów, olejowanie Gumitarasu wymagane jest zaledwie raz do roku. Pełna wygoda! W dodatku niezbędne produkty dostępne są na stronie producenta – nie trzeba więc zamartwiać się, który olej będzie właściwy do wybranych desek.
Maksimum radości
Użytkowanie balkonu lub tarasu to świetna sprawa – w dni wolne od pracy, gdy poranki są nieco dłuższe, wiele radości sprawia celebrowanie chwil z rodziną np. podczas leniwych śniadań. Pracując wieczorami również warto wybrać balkonową podłogę zamiast biurka czy sofy. Nawet nocą, gdy w mieszkaniu nadal jest gorąco, dobrze jest wyjść na balkon napić się czegoś zimnego i popatrzeć na niebo. Samo układanie podłogi to także dobra zabawa (pewnie dlatego, że nie trwa to zbyt długo i od razu widzieć efekt swojej pracy).
Minimum obliczeń
W przypadku określenia ilości desek potrzebnych do wykonania drewnianej podłogi, wykonanie obliczeń jest banalnie proste.
Ciepło drewna
Gumitaras to idealne rozwiązanie dla zmarzluchów, którzy nie wyobrażają sobie o poranku stawać bosymi stopami na zimnych płytkach!
Konewka i kwiatek na balkonie
Jakość
Remontując i urządzając swoje domy lub mieszkania, warto kierować się zasadą, aby nie szukać oszczędności tam, gdzie nie warto tego robić. Lepiej raz zainwestować w produkty bardzo dobrej jakości niż co roku lub co dwa lata przeprowadzać remont balkonu! Deski GUMI, dzięki zastosowaniu materiałów o najwyższej jakości, świetnie sprawdzają się w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych, a co najważniejsze – są na nie odporne! Więcej informacji technicznych znajdziesz tutaj.
Gumitaras

Jak określić ilość desek potrzebnych na balkon lub taras?

1. Na stronie www.gumitaras.pl kliknij w zakładkę KALKULATOR i wpisz wymiary Twojego balkonu.
2. Zaznacz wybrany sposób układania desek.
3. Otrzymasz plik pdf, w którym wyszczególnione zostaną obliczenia dotyczące ilości oraz rodzajów desek, które powinny zostać zamówione.
Całość trwa zaledwie kilka minut!
Paczki dotarły do mnie bardzo szybko, a ja ze zniecierpliwieniem wyczekiwałam weekendu, podczas którego planowałam położyć nową podłogę na balkonie. Gdy przyszła sobota, od razu zabrałam się do pracy. Producent przesłał zaolejowane deski, gotowe do wyłożenia na podłodze. W deskach przygotowane zostały otwory, celem umieszczenia w nich łączników. Położenie Gumitarasu nie wymaga przycinania desek ani używania dodatkowych narzędzi. Dzięki temu w jedno popołudnie można stać się posiadaczem pięknej drewnianej podłogi na balkonie lub tarasie.

Aranżacja balkonu

Gumitaras na balkonie

0 komentarzy
    1. Właśnie ze ścianami nie tak prosto bo gdy rozpoczęliśmy malowanie to cały tynk odpadał… Pozostawiliśmy więc ściany takie jakie są, lekko wybielony został jedynie murek pod poręczą co jest widoczne na niektórych zdjęciach. Na resztę, póki co, nie było czasu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji