Metamorfoza kuchni w 4 dni za 390 zł

W wielkim skrócie przedstawione zostanie to, co większość z Was interesuje najbardziej w temacie wiosennej metamorfozy kuchni, czyli: CO? SKĄD? ZA ILE, a także W JAKIM CZASIE?

Metamorfoza kuchni

Zdecydowanie najdłużej trwało położenie dekoracyjnej struktury na ścianie imitującej beton. Ten etap zajął aż 3 dni, a to z uwagi na fakt, że w celu wykonania takiej struktury należy położyć na ścianie kilka warstw, a czas schnięcia każdej z nich trwa od kilku do kilkunastu godzin. Wszystkie szczegóły dotyczące czasu schnięcia poszczególnych warstw oraz sposobu ich nakładania znajdziecie tutaj. Do wykonania betonowej ściany potrzebne były:

Koszt wykonania struktury dekoracyjnej imitującej beton wyniósł 207,27 PLN

Metamorfoza kuchni 1

Pomalowanie dwóch ścian i sufitu, przemalowanie cegły oraz szafek kuchennych zajęło zaledwie 1 dzień! Jakich produktów użyto na tym etapie?

 • Śnieżka zacieki – plamy – 1 opakowanie wystarczyło na pomalowanie sufitu i dwóch ścian. Farba ma bardzo gęstą konsystencję ale bardzo dobrze kryje i już jedna warstwa poradziła sobie z plamami po oleju na ścianie i suficie! (41,20 PLN / 1 l)
 • Farba plamoodporna Magnat CERAMIC – zużyto pół opakowania na przemalowanie cegieł. Dwie warstwy świetnie poradziły sobie ze zmianą koloru cegły z czerwonej na białą. Co najważniejsze – teraz cegła posiada właściwości pozwalające na mycie ich z użyciem detergentów! Jest to bardzo istotne, gdy cegły znajdują się tuż przy płycie grzewczej. (84,60 PLN / 2,5 l)

Metamorfoza kuchni 2

Górne szafki kuchenne pomalowane zostały białą farbą. Kolor dolnych szafek uzyskano mieszając farbę Indygo z farbą Niebieski ciemny w proporcji 1:1.

Metamorfoza kuchni 3

Cała metamorfoza trwała zaledwie 4 dni a jej koszt wyniósł dokładnie 389,77 zł.

3 komentarze
 1. Super! Zaskoczyłam się, że te farby nie takie drogie 🙂 W jaki sposób malowałaś szafki? Na początku czyściłaś je gąbką ścierną i przemywałaś benzyną, żeby tłuszczu nie było? Malowałaś pędzlem, czy wałeczkiem? Kurcze, dużo tych pytań Ci zadałam… 🙁 Myślę, że uda mi się kupić nową szafę do sypialni, ale jeśli nie to ostatnio wpadłam na pomysł, żeby przemalować stare meble. Strasznie się jednak tego boje, ta cała procedura się wydaje strasznie skomplikowana.. 🙁 Nie wiem, czy będę mieć tyle odwagi co Ty!

  1. Wydaje się, że przemalowanie mebli kuchennych będzie skomplikowane i czasochłonne, a tymczasem wystarczył jeden weekend, a właściwie jeden dzień. 🙂

   Meble malowane były za pomocą małego wałeczka i nie były przemywane benzyną przed malowaniem. Wyczyszczono je za pomocą gąbki wodą z dodatkiem płynu, kolejno przemyto samą wodą, a na koniec wytarto na sucho i zabrano się za malowanie.

   Naprawdę warto spróbować z szafą! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji