Łódź Design Festival & Meetblogin 2018

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbyła się wiosną. Wystawy można było oglądać od 19 do 27 maja. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu były refleksje, które stanowiły podstawę do tego, aby krytycznym okiem spojrzeć na relację człowiek-technologia. Cyfryzacja towarzyszy ludziom każdego dnia, w każdej dziedzinie ich życia i to właśnie ona ma za zadanie usprawnić codzienne funkcjonowanie. Niestety, rozwój technologii niesie za sobą również negatywne skutki, a do nich zaliczyć można z pewnością coraz mniej bodźców pobudzających ludzką kreatywność. Innym obszarem refleksji poruszanych podczas Łódź Design Festival 2018 był człowiek jako twórca. Coraz bardziej widocznym staje się powrót do pracy rzemieślniczej, a przedmioty tworzone w ten sposób postrzegane są jako wyjątkowe.

Łódź Design Festival 2018

Łódź Design Festival 2018 1

Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu był Jaime Hayon. 22 maja poprowadził wykład “Forma podąża za funkcją i co dalej?” Hiszpański projektant prowadzi aktualnie swoje biura we Włoszech, Hiszpanii i Japonii. Stworzył pełen przekrój mebli m.in. dla kultowej duńskiej firmy Fritz Hansen, zaprojektował różne kolekcje opraw oświetleniowych dla Metalarte, a także jest autorem kolekcji zegarków dla nowej szwajcarskiej marki OROLOG.

Łódź Design Festival 2018 2

Spotkania dla blogerów wnętrzarskich organizowane przez Ulę Michalak, organizatorkę wydarzenia MEETBLOGIN to nie tylko czas na ploteczki. Ich jakość polega na wartościowych wykładach i prelekcjach, podczas których partnerzy wydarzenia inspirują i przekazują w pigułce swoją wiedzę, co jest istotne, bo przekłada się na codzienną pracę blogerów i projektantów.

Relację “z pierwszej ręki” znajdziecie na blogu organizatorki wydarzenia, Uli Michalak.

Łódź Design Festival 2018 3

Łódź Design Festival 2018 4

Łódź Design Festival 2018 5

Łódź Design Festival 2018 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji
Czytaj więcej

so-interio

SO-INTERIO to zbiór inspiracji z dziedziny architektury i aranżacji wnętrz. Oprócz fotografii znajdziesz tu artykuły eksperckie oraz kalendarz wydarzeń branżowych.…
Czytaj więcej