Jak wykonać betonową ścianę w mieszkaniu?

Po pokonaniu trzech kroków prowadzących do podjęcia decyzji o wykonaniu betonowej ściany w mieszkaniu, należy wykonać trzy kolejne – tym razem trzy kroki do wykonania betonowej ściany.

Farby Magnat

1. Nałożenie farby podkładowej

Farba podkładowa Magnat Style wyrównuje chłonność i wzmacnia podłoże ściany przed zastosowaniem wyrobów dekoracyjnych. W zależności od rodzaju podłoża, należy nakładać jedną lub dwie warstwy. Farbę podkładową nakłada się za pomocą wałka lub pędzla więc ten etap nie powinien sprawiać większych problemów.

UWAGA! Pomiędzy nałożeniem każdej z warstw należy odczekać ok. 2-3 godzin. Warto więc położyć farbę podkładową wieczorem, dzień przed planowanym nakładaniem struktury dekoracyjnej.

Farba podkładowa Magnat

2. Nałożenie struktury dekoracyjnej Magnat

Struktura dekoracyjna Magnat

Magnat Style Beton – drobnoziarnisty tynk mineralny wymaga już nieco więcej wprawy niż farba podkładowa. Dlatego jeżeli chcecie osiągnąć satysfakcjonujący Was efekt końcowy, warto skorzystać z pomocy fachowca. Sposób nakładania struktury jest różny w zależności od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć (efekt gładki, efekt deskowania czy też efekt stalowego szalunku). Tę warstwę należy nakładać pacą wenecką.

UWAGA! Po nałożeniu warstwy struktury dekoracyjnej Magnat Style Beton należy odczekać 12 godzin. Po tym czasie warstwa jest sucha jednak należy pamiętać, że pełną wytrzymałość beton uzyskuje dopiero po 28 dniach. Czasem niezbędne okazują się dwie warstwy – w tym przypadku warto jedną nałożyć rano, a kolejną późnym wieczorem i pozostawić na noc do przeschnięcia.

Paca wenecka Magnat

3. Nałożenie lakieru rustykalnego Magnat

Lakier rustykalny Magnat Style to ostatnia warstwa betonowej ściany. Stanowi zabezpieczenie ściany i to własnie dzięki niemu ściana zyskuje wytrzymałość na wielokrotne szorowanie ściany wodą z detergentami. Lakier rustykalny, podobnie jak farbę podkładową, nakłada się bardzo prosto.

UWAGA! Lakier jest suchy już po 4 godzinach jednak pełne właściwości użytkowe powłoka ta zyskuje dopiero po 3 dniach więc nie testujcie jej odporności na detergenty już kolejnego dnia po nałożeniu!

Lakier rustykalny Magnat

4 komentarze
  1. No, muszę powiedzieć, że ilość pracy jaką włożyłaś w przygotowania, a potem samo malowanie jest imponująca, więc i mała zajawka robi nadzieję na miły dla oka finał 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji