Co wybrać, parkiet czy panele?

Problem co wybrać, parkiet czy panele, dotyczy sporej grupy osób. W porównaniu do drewna, panele nie posiadają żadnych zalet, a ich jedyną przewagą jest obecnie niższa cena. Aż ciężko w to uwierzyć, ale niestety nie wszyscy doceniają urok drewna i (o zgrozo!) wielu ludzi przykrywa piękne, drewniane parkiety panelami podłogowymi.

Poniższe fotografie pochodzą ze strony https://www.prodexpol.pl/ – zerknijcie na aranżacje wnętrz z wykorzystaniem drewnianych podłóg – inspiracji nigdy dosyć!

Parkiety

Deski podłogowe

11 komentarzy
  1. Jako “człowiek leśny” uwielbiam drewno i świetnie czuję się w jego towarzystwie. Mam nadzieję, że i nasza podłoga będzie drewniana, ale wiadomo, że nie zawsze budżet na to pozwala… Marzy mi się ciemnobrązowa na wysoki połysk (jak na pierwszym zdjęciu), która pięknie kontrastowałaby z jasnymi wnętrzami. Byłoby przy niej mnóstwo sprzątania, ale i tak chciałabym właśnie taką 🙂

  2. Pomyliłam zdjęcia. Oczywiście chodziło mi o pierwsze miniaturowe, bo na pierwszym jest przecież jasny parkiet 😉

  3. Drzewo jest świetne… ale minusem jest to, że nie nadaje się na ogrzewanie podłogowe a grzejników nie przewidziałam na parterze – nie lubię ich. Przywykłam do cieplutkiej podłogi 🙂

    1. Niestety nie mogę się z tym zgodzić, gdyż na rynku są dostępne deski podłogowe dedykowane na ogrzewanie podłogowe. Charakteryzują się stabilną budową oraz grubością 10-11 mm zapewniającą minimalne straty ciepła.

  4. Jestem ogromnym fanem drewnianych podłóg i dobrej jakości paneli. Nic nie daje takiego klimatu we wnętrzach jak one i tylu możliwości w aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji