Bonjour Monsieur – aranżacja mieszkania w haussmannowskiej kamienicy

Marjan Denkow i Marcin Kokowski, macedońsko-polski duet, zaprojektowali rewelacyjne mieszkanie znajdujące się w haussmannowskiej kamienicy. Prostota przełamana odrobiną przepychu. Ściany i podłogi tworzące elegancką i ponadczasową bazę ujednolicają wszystkie pomieszczenia. Z kolei oryginalne meble i dodatki tworzą charakter wnętrz i to właśnie za ich pomocą określić można styl, jaki w nich panuje. Z okien rozpościera się widok na Sekwanę i wieżę Eiffla – prawda, że już sam opis brzmi pięknie? To spójrz na zdjęcia tych pomieszczeń!

Monochromatyczna kolorystyka ścian sprawia, że są one świetną bazą i równoważą elementy wyposażenia wnętrz, które zostały wykonane w różnorodnych kolorach. Drewniany, stylowy parkiet wprowadza ponadczasową estetykę.

Wszystkie dodatki, które znajdują się we wnętrzu są nieprzypadkowe, co ma wpływ na efekt końcowy.

2 komentarze
  1. Też czytałam jakiś czas temu o tym duecie. To strasznie ciekawe, bo z tego co pamiętam, jeden z nich jest malarzem, a drugi chyba specjalistą od marketingu. A to co robią wspólnie jest niesamowite, niepowtarzalne, dalekie od trendów i cudowne dla oka (przynajmniej mojego 😉 ).
    Ja mam niestety dokładnie tak jak Ty – kocham wnętrza klasyczne, amerykańskie, a najbliższe urządzanie wynajętego mieszkania rozpocznę od wizyty w ikei… 🙁 Niestety, takie są nasze obecne realia finansowe. Choćbym nie wiem jak się starała, to z wdrożeniem moich wizji idealnych wnętrz muszę raczej zaczekać do urządzania naszego właściwego domu, który stoi biedny w stanie surowym i czeka na spory zastrzyk gotówki 😉

    1. Lepiej poczekać na moment urządzania domu, bo tam meble zostaną już na dłużej i wtedy warto kupić coś droższego i bardziej wytrzymałego. Styl skandynawski stał się tak bardzo popularny między innymi właśnie dlatego, że jest “mało wymagający”, a przy okazji prezentuje się bardzo estetycznie i przyjemnie przebywa się we wnętrzach zaaranżowanych w tym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji