6 powodów, dlaczego blogi wnętrzarskie nie zastąpią architekta wnętrz

Z pewnością istnieje grupa ludzi, którzy mają świadomość tego, że nie potrafią sami we właściwy sposób zaprojektować i urządzić swojego wnętrza, jednak nie do końca rozumieją, w jaki konkretny sposób ma im w tym pomóc architekt wnętrz i czym ta pomoc różni się od pomocy np. blogerów wnętrzarskich pasjonujących się tym tematem.

Wzorniki na stole

6 powodów, dlaczego blogi wnętrzarskie nie zastąpią usług architektów wnętrz:


1. Dobry architekt podczas bezpośredniego spotkania jest w stanie poznać Twój temperament i styl życia, a następnie dobrać do niego odpowiedni styl aranżacji wnętrz.

2. Projektant w trakcie rozmowy pozna Twój tryb życia i zaprojektuje wnętrze zgodnie z zasadami ergonomii. Najważniejsze jest to, żeby Twoje mieszkanie nie tylko wyglądało tak ładnie, jak wnętrza z okładek magazynów, ale również było dla Ciebie wygodne w użytkowaniu. Rozwiązanie, które dla Ciebie będzie najlepsze, niekoniecznie musi sprawdzić się u innych.

3. Architekt wnętrz jest w stanie wykonać projekt dostosowany do budżetu, którym dysponujesz. Wykona dla Ciebie kosztorys wstępny, w którym uwzględni to, czego 99% ludzi nie bierze w ogóle pod uwagę w fazie planowania wydatków związanych z remontem i urządzaniem mieszkania.

Wzorniki tkanin

4. Osoby wykształcone w tym kierunku i posiadające wieloletnią praktykę nie tylko wykonają projekt zgodny z Twoim stylem i dostosowany do Twojego budżetu, ale także pomogą określić, co jest technicznie możliwe do wykonania. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której coś, co z pozoru miało być “szybką przebudową” stało się katastrofą budowlaną (kosztowną i czasochłonną w naprawie).

5. Dla osób zabieganych, dla których doba zawsze jest za krótka, bezcenna okaże się współpraca z architektem uwzględniająca nie tylko fazę projektową, ale także nadzór nad realizacją. Architekt ściśle współpracujący z ekipą remontową pozwoli zaoszczędzić Twój czas i zadba o to, aby całość została wykonana poprawnie, zgodnie z projektem.

6. Dobry architekt to także dobry psycholog. Kreowanie wnętrz dla klientów to praca z ludźmi. Mieszkanie to nie ekspozycja w muzeum. To coś, co żyje życiem domowników. Odpowiednia kolorystyka dobrana do temperamentu właścicieli oraz przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń to jedna z najważniejszych kwestii podczas urządzania własnych czterech kątów. Owszem, w sieci znajdziesz informacje na temat tego, które kolory działają pobudzająco, a które uspokajająco i jesteś w stanie samodzielnie je dopasować. Jednak sprawa z kolorami to o wiele bardziej zaawansowany temat.

Duża lampa nad stołem w kuchni

Wirtualny świat i porady “na odległość” nie są w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu w żadnej dziedzinie życia. Zwłaszcza w tak ważnej kwestii, jaką jest urządzanie wnętrza własnego domu/mieszkania. To w tym miejscu spędza się najwięcej czasu, dlatego musi być ono dostosowane do potrzeb domowników.

fot. Kaboompics

0 komentarzy
  1. Architekt wnętrz to zawód. To osoba, która multum czasu poświęciła na edukację, do tego dochodzi doświadczenie. Moim zdaniem, jeśli płacę, to tylko specjaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji