5 powodów, dlaczego warto korzystać z usług pośredników nieruchomości

Jesteś na etapie poszukiwania mieszkania, domu lub innej nieruchomości? W sieci pojawiło się kilka fajnych ogłoszeń, jednak zupełnie nie masz pojęcia gdzie, co i w jakiej kolejności powinno zostać załatwione? Pośrednik nieruchomości to ktoś, kogo pomocy zdecydowanie potrzebujesz!

Materiały biurowe

Zapewne znajdą się osoby, które skrytykują ideę płacenia pośrednikowi za pomoc w zakupie nieruchomości. Czasem jednak błąd popełniony na etapie załatwiania formalności kosztuje o wiele więcej niż wynagrodzenie dla biura nieruchomości. Poza tym pomoc pośrednika zdecydowanie skróci cały proces zakupu.

W czym pośrednik nieruchomości może Ci pomóc?

1.  Nikt tak dobrze nie zna bieżącej oferty na rynku nieruchomości, jak pośrednik – to on podpowie, czy w zbliżonej (lub niższej) cenie nie ma innego ogłoszenia, spełniającego Twoje wymogi.

2. Bardzo często, pośrednik nieruchomości posiada bogatą ofertę kredytów hipotecznych – to u niego szybko i sprawnie porównasz ofertę różnych banków, bez biegania do kilku miejsc! Dobry pośrednik doradzi, czy aktualna oferta banku jest korzystna, czy być może warto skorzystać z konkurencyjnej oferty bądź poczekać na pojawienie się innej. Jeżeli zakup Twojego idealnego „M” odbywa się przy pomocy kredytu hipotecznego, poświeć sporo czasu na jego wybór – w końcu będzie Ci towarzyszył przez kilka/kilkadziesiąt najbliższych lat! W tym przypadku lepiej skorzystać z pomocy pośrednika. Jego zarobki są zazwyczaj prowizyjne, więc nie ma dla niego większego znaczenia do którego banku Cię skieruje (przecież i tak zarobi) dlatego może wybrać ten najlepszy dla Ciebie. Podczas wizyty w konkretnym banku niestety nie możesz na to liczyć.

3. Sprawne przebrnięcie przez stos formalności i druczków do wypisywania oraz wizyty w odpowiednich miejscach i w odpowiedniej kolejności, z pewnością przyspieszą wszystkie procedury i szybciej staniesz się szczęśliwym posiadaczem własnych czterech kątów. Pośrednik doskonale zna schemat postępowania i z łatwością wszystko zorganizuje.

4. Gdzie diabeł nie może… tam pośrednika pośle! W spółdzielni kazano Ci czekać aż tydzień na podbicie wymaganego zaświadczenia? Spokojnie, Twój pośrednik załatwi to w jeden dzień! W końcu jest tam stałym bywalcem, a czego się nie robi dla starych znajomych? 😉

5. Regularne korzystanie z usług notarialnych, kredytowych czy ubezpieczeniowych zapewnia pośrednikowi specjalne warunki dla jego klientów. Dzięki umówionym przez niego wizytom nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również pieniądze! Tu kilkadziesiąt, tam kilkaset złotych i nagle okazuje się, że zaoszczędzone pieniądze to równowartość wynagrodzenia dla pośrednika!

Zwłaszcza podczas zakupu pierwszego mieszkania lub domu w Twojej głowie z pewnością pojawi się mnóstwo myśli: czy to na pewno dobry wybór? A może warto poczekać na korzystniejszą ofertę? Czy wzięcie tak dużego kredytu to aby na pewno dobre rozwiązanie? Gdzie teraz należy się udać? Kiedy otrzymam klucze do mieszkania? Dołóż do tego odliczanie dni do momentu, kiedy wypijesz w swoim domu pierwszą herbatę i tworzy się z tego naprawdę niezły chaos.

Zastanów się, czy nie lepiej, aby w sytuacji, gdy Twoja głowa zajęta jest innymi myślami, sprawami papierkowymi zajął się ktoś, kto zna się na tym perfekcyjnie? Warto zainwestować w usługi pośrednika nieruchomości – przy kwocie zakupu nieruchomości, jego wynagrodzenie stanowi naprawdę malutką kroplę w oceanie wydatków, a pomoc dobrego pośrednika jest nieoceniona.

fot. Kaboompics

0 komentarzy
    1. Ja nie wyobrażam sobie jak dalibyśmy radę bez naszej wspaniałej pośredniczki. W czasie gdy poszukiwaliśmy mieszkania wiele działo się w naszym życiu i zdecydowanie fajne było to, że gdy my byliśmy w pracy, pośredniczka załatwiała wiele rzeczy za nas. 😉

      Pozdrawiam i zapraszam częściej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej inspiracji