3 kroki do betonowej ściany w mieszkaniu

Hasło “betonowa ściana w mieszkaniu” wywołuje wiele różnorodnych reakcji. Jednych to rozwiązanie zachwyca, inni dopatrują się w nim wad. Przeglądając katalogi Magnat nie sposób jednak nie zachwycić się aranżacjami z wykorzystaniem betonu.

Do posiadania betonowej ściany w mieszkaniu wystarczy podjęcie zaledwie trzech kroków

1. Inspiracje

To od nich zaczyna się cały proces twórczy. Warto poprzeglądać aranżacje wnętrz z wykorzystaniem struktur dekoracyjnych, aby upewnić się, że to rozwiązanie na pewno spełni wszystkie oczekiwania i efekt końcowy będzie zadowalający.

2. Wybór rodzaju betonu oraz sposobu nałożenia struktury na ścianę

Wybór sposobu nakładania betonu jest bardzo ważny, gdyż to właśnie od tego uzależniony jest efekt końcowy.

Efekt gładkiego betonu

Betonowa ściana 3

Efekt deskowania

Betonowa ściana 4

Efekt stalowego szalunku

3. Zakup potrzebnych materiałów

Można to zrobić drogą internetową. W sklepie https://www.sklep.magnatfarby.pl/ po otwarciu karty ze strukturami dekoracyjnymi, od razu wyświetlają się inne produkty, potrzebne do remontu ściany. Gwarantuje to pewność, że żaden ważny produkt nie zostanie pominięty na etapie zakupów.

4 komentarze
  1. Cześć 🙂 Dziękuję za odpowiedź pod jednym z poprzednich postów. W końcu zdecydowałam się na płytki ceramiczne imitujące drewno. Jednak nie w typowym brązowym odcieniu, ale w szaro-beżowym kolorze. Zamierzam je położyć i w kuchni i w salonie i w przedpokoju. Dodatkowo chyba zdecyduję się na płytki podobne do tych: https://www.max-fliz.com.pl/pl/plytki#?product=plytki-200-882 które położę na podłodze w kuchni pomiędzy szafkami.

    A co do betonu… Jest świetnym materiałem! Jeśli można by było wybetonowałabym sobie wszystkie ściany (no tak, to już by była przesada :)) Jak dla mnie pasuje do prawie wszystkiego. Tylko obawiam się, że cena tak samo zwaliłaby mnie z nóg, jak i efekt końcowy. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej inspiracji